Wycieczka statkiem po morzu, to jeden z obowiązkowych punktów pobytu nad morzem. W Ustce latem można popłynąć M/S DRAGON.

ustka-dragon-03

Dragon to statek pasażerski stylizowany na XVII- wieczny galeon, który powstał  na bazie wojskowego holownika. Wodowanie Dragona nastąpiło w roku 2006. Na dziobie statku znajduje się galion przedstawiający smoka. Cała jednostka została bardzo ciekawie  zaprojektowana i ozdobiona ornamentami i rzeźbami. Autorem wszystkich stylowych dekoracji „Dragona” (galionu pod bukszprytem, maszkaronów, smoków, rycerzy i syren, a także elementów architektonicznych i licznych detali) jest artysta Sławomir Cupiał.

Dragon ma długość 45 m z bukszprytem, szerokość 8,20 m, 4 maszty i może zabrać na pokład ponad 200 pasażerów. Oprócz pokładu otwartego ma także obszerną salę na dolnym poziomie. W centralnej części tej sali znajduje się serce Dragona – duży bar.

W Ustce popłyniemy na 40 minutowe widokowe rejsy po morzu, które są doskonałą atrakcją turystyczną i świetną morską przygodą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. W lipcu i sierpniu na pokładzie statku Dragon organizowane są rejsy o zachodzie słońca i dyskoteki na morzu.

Dragonem w Ustce możemy pływać od kwietnia do października. Poza sezonem letnim rejsy z portu Ustka pływa statek UNICUS. Dragon pływa wtedy z portu w Gdyni.

  • Bilety: 30 zł normalne, 20 zł ulgowe (dzieci do lat 16)
  • Kontakt: +48 698 523 694, http://galeony.pl/

[mappress mapid=”20″]

 

 

Komentarze

Komentarze