Piękna ustecka plaża nad brzegiem morza to główna atrakcja kurortu. To właśnie ona przyciąga do Ustki wszystkich turystów pragnących poleniuchować się na kocyku na piasku. Plaża w Ustce przedzielona jest kanałem portowym na dwie części – plaża wschodnia dla aktywnych i lubiących tłumy oraz plaża zachodnia – spokojniejsza, ale praktycznie tylko do plażowania.

ustka-plaza-wschodnia-06

Plaża wschodnia jest szeroka i piaszczysta z łagodnym zejściem do morza. Poprzedzielana drewnianymi ostrogami wchodzącymi w morze. W 2015 roku – 200 metrów od plaży Urząd Morski w Słupsku ułożył próg podwodny, który ma uchronić plażę przed sztormem. Dzięki tej pracy plaża ma być szeroka i piaszczysta.

Tuż przy falochronie wschodnim jest sektor aktywności fizycznej z boiskami do różnorodnej formy piłki plażowej.

Od 2011 roku plaża otrzymuje corocznie znak „Błękitnej Flagi”. Świadczy to o jej jakości dla turysty.

Wzdłuż plaży ciągnie się ustecka promenada nadmorska, jej początkiem i znakiem rozpoznawczym jest latarnia morska. Na promenadzie w sezonie letnim można spotkać wiele straganów z różnymi niepotrzebnymi do życia drobiazgami. Tu też usytuowane są różnorodne restauracje, smażalnie ryb, kawiarnie, czy budki z lodami i goframi. Tu toczy się życie turystyczne Ustki.

[mappress mapid=”17″]

 

Komentarze

Komentarze