Ustecka plaża wschodnia znalazła się wśród 31 polskich kąpielisk i 6 marin, które otrzymały prestiżowy certyfikat Błękitna Flaga 2016. Certyfikat Błękitnej Flagi przyznaje się na okres roku kąpieliskom i marinom, które spełniają najwyższe normy w zakresie jakości wody, bezpieczeństwa i ekologicznego zarządzania.

blekitna-flaga-ustka

7 czerwca 2016 r. poznaliśmy oficjalną listę obiektów wyróżnionych certyfikatem Błękitna Flaga 2016. Na liście polskich plaż i marin znalazła się też plaża wschodnia w Ustce. Spełnia ona bowiem wszystkie wymagające kryteria programu Błękitna Flaga.

Podczas tegorocznych obrad Międzynarodowego Jury w Kopenhadze Błękitne Flagi zostały przyznane dla 4271 plaż oraz marin z 49 krajów. W Polsce Błękitna Flaga 2016 została przyznana dla 31 kąpielisk oraz 6 marin. W województwie pomorskim na liście znalazły się kąpieliska w Jastrzębiej Górze, Władysławowie, Gdyni, Sopocie i Gdańsku.

Wyróżnienie przyznawane jest obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych. Plaża ze znakiem Błękitnej Flagi nie może być m.in. zanieczyszczona ściekami przemysłowymi i komunalnymi, teren kąpieliska musi być utrzymywany w czystości, powinny być tam kosze na śmieci i pojemniki do selektywnej zbiórki surowców wtórnych, toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych.

Komentarze

Komentarze